Монтаж

Способи утеплення:

1. Сухий метод. Є місце, якщо потрібно утеплити горизонтальну або похилу поверхню, міжповерхове перекриття, заповнити порожнечі. Для початку необхідно створити обмежений гідроізоляційним матеріалом заповнений замкнутий простір, куди згодом задувається ековата. Процес відбувається за допомогою спеціальної установки під контролем спеціаліста.

2. Вологий метод. Застосовується, якщо необхідно утеплити вертикальні поверхні, наприклад стіни будинків. В цьому випадку ековата перед нанесенням зволожується водою. Це дозволяє їй більш щільно заповнювати простір, що утеплюється, а лігнін, що входить в структуру ековати, при намоканні стає клейким, і таким чином, вона прилипає до поверхні, що утеплюється.

3. Волого-клейовий метод. Актуальний у разі утеплення підвішених конструкцій, стель. Цей спосіб багато в чому схожий на вологий. Єдина особливість – у зволожену ековату додають спеціальну клеючу речовину, завдяки якій вона стає пластичнішою та тримає форму.

Суха задувка ековати у закриту порожнину

Цей метод застосовується для закритих горизонтальних, вертикальних та похилих конструкцій – стіни, мансардні покрівлі, перекриття. Спосіб вимагає наявності закритої порожнини кінцевого об'єму.

У конструкції, що захищає, прорізається отвір, куди вставляється шланг від видувної машини. Ековата, розпушена надувною установкою, надходить по шлангу в порожнину, забиваючись у всі щілини і куточки. Процес триває до тих пір, поки весь обсяг порожнини не буде заповнений ековатою.

Переваги сухого задувки:

  • Відносно невисока вартість
  • Можливість утеплення прихованих конструкцій, без їх попереднього розбирання, що є актуальним при реконструкції будівель.

Сухе укладання у відкриту порожнину

Цей спосіб використовується тільки для відкритих горизонтальних конструкцій - цокольні та міжповерхові перекриття, "холодні" горища.

При даному способі монтажу ековата подається від видувної установки по шлангу і після заповнення об'єму розрівнюється.

Перевага способу:
  • Наочність контролю результату
  • Низька вартість

Утеплення ековатою вологим способом

Є два варіанти нанесення ековати цим способом. Вологий, коли ековата змочується водою і волого клейової, коли вата змочується водою з додаванням спеціального клею. Вологий метод використовується в першу чергу для вертикальних конструкцій – стіни, фасади, влаштування звукопоглинаючих покриттів.

Спеціальним чином зволожена ековата, напилюється на відкриту поверхню і прилипає до неї, утворюючи однорідний безшовний шар утеплення. Вода активує лінгін, природна речовина, що міститься в целюлозі і працює як клей. Ековата повністю заповнює об'єм, що утеплюється, обволікаючи і закриваючи всі конструкції та комунікації.

За рахунок ефекту склеювання з конструкцією, ековата не схильна до усадки або деформації. Після монтажу надлишки ековати видаляються спеціальною електричною фрезою, що вирівнює шар утеплювача в один рівень з площиною конструкції.

До основних переваг волого-клейового методу монтажу відноситься:

  • Відсутність усадки утеплювача з часом. Це найнадійніший спосіб для утеплення екуватої вертикальних конструкцій.
  • Наочність способу та простота контролю утеплених ділянок
м. Харків пр-т Ак. Проскури 1
+38050 323 4288