Властивості

Властивості

ЕКОВАТА - це целюлозна ізоляція, що застосовується у будівництві житлових та промислових, торгових та сільськогосподарських будівель, складів, ангарів тощо. і особливо там, де необхідний контроль температури, звуку та конденсату.
Ековата на 80% складається з подрібненої газети, на 12% - з антипіренів (бура) та 8% - з антисептика (борна кислота). Використовувані борати є нетоксичними, нелетючими, нешкідливими в людини природними компонентами.При низькій теплопровідності ековата має здатність зв'язувати всередині волокон і віддавати вологу (дихати), не змінюючи теплоізоляційних властивостей. Так як ековата форма целюлози, її волокна при підвищенні вологості пропускають вологу в себе (капілярне всмоктування широко поширене в природі: воно визначає підняття соків у рослинах), вона не накопичується між волокнами, тому простір між ними залишається сухим, і теплопровідність ековати не змінюється. Причому вона залишається незмінною до вологості в матеріалі 20%. Середні значення вологості ековати у конструкціях, незалежно від пори року та товщини її шару, знаходяться в межах від 8% до 15%. У шарі ековати волога не накопичується, а виходить назовні в атмосферу. Це підтверджується не лише дослідженнями, а й практикою застосування конструкцій із утеплювачем з ековати (без пароізоляції) у Фінляндії, Німеччині, США та Канаді.


Вологість ековати відповідає вологості навколишнього середовища. Завдяки цій властивості "дихати", будинки, що ізолюються ековатою, можна і потрібно будувати без пароізоляції. Коливання відносної вологості повітря не впливають на теплоізолюючу здатність матеріалу. При водній аварії ековата здатна поглинати воду в 5-6 разів більше за свою масу, внаслідок чого вода не потрапляє в інші частини конструкції, а при висиханні ековату не втрачає своїх якостей.

Теплоізоляція

Високі теплоізолюючі властивості ековати (λ=0,037 Вт/мК) пояснюються гарною ізолюючою здатністю повітря, що міститься між волокнами в ековаті, малим потоком повітря через шар ековати (повітропроникність ~ 65х10-6 м³/ МсПа, для порівняння минвата ~ 0 / МсПа), що пояснюється тонковолокнистою структурою ековати та гарною теплоізолюючою здатністю целюлозного волокна. Реальна теплоізолююча здатність значно вища, ніж у плитних матеріалів, через відсутність швів, стиків, щілин і щільного прилягання матеріалу до основи.

Екологічна чистота

Ековата – абсолютно екологічно чистий утеплювач. Виробництво продукції не завдає шкоди природі. Екологічна чистота дає ековаті виняткові переваги порівняно з мінераловатними плитами, пінопластом тощо. Ековата просто не містить летких, шкідливих для здоров'я речовин.

Протипожежні властивості

Ековата відноситься до важкозаймистих матеріалів, що підтверджується сертифікатами виробника. Вона добре зберігає свою ізолюючу здатність при пожежі та ефективно уповільнює поширення вогню у конструкціях. Кристалізаційна вода антипіренів звільняється при підвищенні температури, завдяки чому ековата довго протистоїть впливу вогню. При нагріванні ековату не виділяє токсичних газів.

Захист конструкцій

Ековата забезпечує ефективний захист ізольованої поверхні від гниття, грибків, комах та гризунів завдяки наявності у складі борних антисептиків. Ця якість дозволяє широко застосовувати ековату у сільському господарстві, на дачі, складах тощо.

Технологічність

Ековата виключно технологічна. Прогресивним методом її укладання (у промислових умовах та за великих обсягів робіт) є метод утеплення з використанням професійного видувного обладнання.

Використання професійного обладнання дозволяє контролювати стабільність параметрів густини в процесі утеплення. Видувна установка компактна, має потужність 2,7 кВт, дозволяє подавати матеріал на висоту до 15 метрів і на видалення до 60 метрів.

Так як ековата подається в місце утеплення шляхом видування під тиском, вона проникає в важкодоступні заглиблення і зазори і утворює щільний безшовний шар ізоляції. Щільність ековати у горизонтальних перекриттях має бути близько 30-35кг/м³, у похилих (з нахилом не більше 1:3) – 40-45 кг/м³, у вертикальних стінах – 45 кг/м³.

Ековата має багато призначень: вона призначена як для теплоізоляції верхніх перекриттів та стін будинків, так і для їхньої звукоізоляції тощо. Крім теплоізоляції житлових будинків ековата добре підходить також для ізоляції промислових, торгових та сільськогосподарських будівель та продовольчих складів.

Основними областями застосування ековати є: утеплення будівель, котеджів, дач (тут проводиться нанесення утеплювача на верхні, нижні та похилі перекриття, а також на стіни); реконструкція старих будівель, що мають, наприклад, неутеплені порожнини, які потрібно заповнити теплоізоляцією без розбирання конструкцій; утеплення різних металевих, бетонних та інших конструкцій (ангари, склади, гаражі тощо) шляхом вологого напилення на внутрішню поверхню. Одночасно вирішується проблема звукоізоляції та покращення акустичних властивостей приміщень, боротьби з конденсатом, небезпеки розвитку грибків, плісняви, комах, гризунів.

Економічність

Ековата має ще низку переваг, на яких варто зупинитися особливо. Застосування ековати є безвідходним. Це означає, що жодних обрізків у Вас при укладанні просто не залишиться. При утепленні екуватою, Вам не знадобиться пароізоляційна плівка. При утепленні дерев'яних конструкцій, ековата «віддає» частину своїх властивостей конструкціям, що захищає їх від мікроорганізмів, цвілевих та дереворуйнівних грибів, гризунів. Завдяки ековаті будинок "дихає", а Ви забуваєте, що таке вогкість у будинку та миша у коморі.

Звукоізоляція

Велика кількість звукової енергії передається через зазори та порожнечі у стінах, стиках підлоги та стелі. Розпорошена за місцем покриття, ековата створює звукоізоляційну стінку. При цьому волокна тонкої структури проникають у найдрібніші поглиблення ізольованого простору. Якщо стінова конструкція складається, наприклад, з дерев'яного каркаса товщиною 75 мм, фанерованого з обох боків гіпсовою плиткою, товщиною 13 мм, її звукоізолююча здатність RW=37дБ. Після нанесення на внутрішню поверхню плит з одного боку 25 мм ековати, ізолююча здатність стінової конструкції підвищується до 46 дБ. Збільшення товщини ековати на 5 см додасть у середньому збільшення на 4,5 дБ. Ця властивість робить ековату незамінною під час звукоізоляції житлових будинків, в яких розміщені різні розважальні заклади: ресторани, нічні клуби, дискотеки тощо.

Термін експлуатації

У європейських країнах було проведено обстеження будинків, утеплених екуватою в середині 20-го століття. Склад та первісна форма утеплювача не змінилися. Далеко не багато утеплювачів є такими "довгожителі". Вартість володіння
м. Харків пр-т Ак. Проскури 1
+38050 323 4288